KOTLÍKOVÉ DOTACE

KOTLÍKOVÉ DOTACE 

Veškeré kotle Fröling splňují emisní třídu 5 a směrnice Ekodesign

Seznam výrobků zapsaných v seznamu výrobků pro Kotlíkovou dotaci

SVT kody Fröling


PROČ VYUŽÍT KOTLÍKOVÉ DOTACE S KOTLY NA BIOMASU FRÖLING?

 Získejte dotaci 127 500 Kč na nový kotel na biomasu při výměně za starý a neekologický kotel na tuhá paliva s ručním přikládaní. Veškeré kotle na biomasu Fröling splňují nejpřísnější požadavky na emisní třídu 5 a Ekodesign, nutné k získání kotlíkové dotace.

Několik zásad správného výběru kotle pro „Kotlíkovou dotaci“:

Vzhledem k závazku udržitelnosti projektu (užívat a udržovat nový zdroj tepla v dané podporované nemovitosti) by měl zákazník vybírat kvalitní kotel s dlouhou životností. Stává se, že i životnosti méně kvalitních kotlů jsou nižší než závazek podepsaný při čerpání dotace. Následně se stane, že kupující po dobu vázanosti dotace koupí kotel ještě jednou aby neporušil smluvní podmínky dotace.

Ohledy by měly být na historii výrobce a dodavatele, stejně tak na jeho zkušenosti. Bývá pravidlem, že s globální dotační podporou vyrostou dodavatelé kotlů jako „houby po dešti“ a po skončení podpory zase zaniknou. Zákazník má pak problém s uplatněním záručních podmínek, dostupností servisu a náhradních dílů, zejména na kotle různých pochybných zahraničních výrobců.

Kombinované kotle jsou velmi vhodné takové, které mají samostatnou spalovací komoru pro jednotlivé druhy paliva a využívají společný výměník tepla. Univerzální kotle kdy je v jedné spalovací komoře možno spalovat různé druhy paliva např. kusové dřevo a pelety (uhlí) obvykle znamenají přestavbu kotle při přechodu z jednoho na druhé palivo, ale hlavně zhoršení účinnosti. Zároveň neumožňují automatický přechod v době dohoření dřeva na vytápění peletami (uhlím) a naopak (po doložení dřeva).

Fröling = Rakouský výrobce kotlů na biomasu s více jak 50letou tradicí, vývojem a zkušenostmi. Kotle Fröling dodává pro Českou a Slovenskou republiku firma S WHG s.r.o., která zajišťuje sama nebo svými partnery realizaci kotelen od prvotního návrhu až po samotnou realizaci a následný servis. Kotle jsou dodávány přímo zákazníkovi z Rakouska. Náhradní díly jsou vždy naskladněny na skladech v Čechách, na Moravě a jsou dle potřeby okamžitě doručeny zákazníkovi (popřípadě přes servisního technika).


Využijte „KOTLÍKOVÉ DOTACE“ a pořiďte si kvalitní nový kotel značky FRÖLING na dřevo, pelety nebo jejich kombinaci.


 

Od roku 2022 nebude podle platného Zákona o ochraně ovzduší v ČR možné provozovat v domácnostech staré neekologické kotle 1. a 2. emisní třídy. Už od roku 2014 smí být na český trh uváděny jen kotle 3. emisní třídy a vyšší, od roku 2018 to budou jen kotle 4. emisní třídy a vyšší. Po roce 2020 již emisní třídy nahradí jednotné požadavky na Ekodesign. Zároveň probíhá novela Zákona o ochraně ovzduší, která zavede možnost kontroly provozu kotlů přímo v domácnostech.

Výše dotace je odstupňovaná podle typu kotle na nový uhelný zdroj je dotace nejmenší, na kotel jen na biomasu je dotace nejvyšší.
Požadavek na čerpání dotace je náhrada stávajícího zdroje tepla na tuhá paliva a spňění požadavku na energetickou třídu C. V případě, že Váš dům nesplňuje požadavky na energetickou třídu C je možné využít tzv. mikro-energetické opatření v hodnotě max. 20 000 Kč.
 
tabbb1

Jakou částku bude lze získat

 Dle upřesnění jednotlivých krajů, měst a obcí

Kde a kdy můžete žádat

Na krajském úřadě poté, co váš kraj vyhlásí výzvy pro občany.

Na co můžete dotaci uplatnit

Tepelný zdroj
Nová otopná soustava
Rekonstrukce otopné soustavy
Rekonstrukce spalinových cest
Zpracování PENB
Projektová dokumentace
 
Nabízíme Vám veškerou spolupráci při výběru kotle Fröling a vyřízení dotace, doporučení a návštěvu přímo u Vás, případně v naších Showroomech.
Neváhejte nás kontaktovat.